počet produktů: 0
cena: 0 CZK
kontaktní formulář
chci zaslat dotaz
počítadlo přístupů
celkem: 265797
Hodnocení obchodu na Zboží.cz
produkty v akci
GC Tooth Mousse dentální krém 35 ml
původní cena: 475 CZK
395 CZK
nejprodávanější produkty
nejnovější produkty

Zubní kartáčky

Hlavní stránka - Tipy a rady

        Zubní kartáček je v domácí péči o chrup hlavním a nejdůležitějším prostředkem pro odstraňování povlaku a zbytků potravy ze zubních plošek.
Zubní kartáčky jsou vyráběny v mnoha provedeních. Liší se použitým materiálem, velikostí, tvarem, uspořádáním pracovní části a rukojeti, dále tuhostí, délkou, počtěm a osazením vláken.
        Kritéria kvality zubního kartáčku jsou následující: malá pracovní hlava, rovný zástřih hustě uspořádaných jemným, zaoblených syntetických vláken.
Komfort při čištění zvyšuje pohodlná úchopová část kartáčku (rukojeť), zejména její velikost a tvar, dále úhel mezi pracovní částí kartáčku a rukojetí. Výběr rukojeti je v současné době poměrně široký dle nároku a potřeb uživatelů.

 

 

Metoda čištění zubů musí splňovat dva základní požadavky, nejvyšší možnou účinnost a snadnou osvojitelnost .
Můžeme doporučit každou metodu čištění, která odstraňuje zubní mikrobiální povlak z povrchu zubů a dásní, aniž by je však jakkoli poškozovala. Při indikování určité techniky čištění zubů je potřeba vzít do úvahy i stav parodontu.

  • Bassova technika (vibrační): vlákna zubního kartáčku se pod úhlem 45° přiloží na zub do oblasti dásňového žlábku a provádí se jemné vibrační pohyby. Je nejčastěji doporučovanou technikou v západní Evropě.
  • Stillmanova technika (stírací ): vlákna zubního kartáčku se pod úhlem 45° přiloží na dáseň a provádí se stírací pohyb směrem k okluzi.
  • Metoda podle Foneho: vlákna zubního kartáčku se přiloží kolmo na zuby a provádí se krouživé pohyby. Tato metoda se používá nejen u nejmenších dětí, ale i lidí, jež dávají přednost jednouché metodě čištění zubů. Je zde ovšem riziko vzniku klínových defektů (zvlášť při použití nevhodného kartáčku s tvrdšími vlákny).

I když dokonale provádíme všechny výše uvedené techniky čištění zubů, je nezbytně nutné dočistit mezizubní prostory doplňkovými pomůckami. Čas nutný pro vyčištění zubů se liší, protože je závislý na věku člověka, jeho manuální zručnosti, množství povlaku, zdravotním stavu, apod.